Hakkımızda

Murat Gülkan

CEO, CIO

Murat Gülkan, Temmuz 2012‘den beri ÜNLÜ Portföy’de Yönetici Direktör olarak görev yapmaktadır. 1996 yılında Araştırma Departmanı’nı kurmak üzere katıldığı Bender Menkul Değerler’de Haziran 2004’e kadar bölümün yöneticiliğini üstlenmiştir. Yönetici ortak olduğu Bender Menkul Değerler’in Haziran 2005’te Deutsche Bank’a satışında aktif rol almıştır. Murat Gülkan aynı zamanda bir emeklilik fonu yöneten ilk bağımsız portföy yönetimi şirketi olan Bender Portföy Yönetimi’nde yönetim kurulu üyeliği görevini de üstlenmiştir. 2005-2007 arasında Deutsche Bank Londra’da, Avrupa Gelişen Piyasalar Pazarlama Eş Başkanlığı rolünü üstlenirken, Türkiye hisse senetleri stratejisti olarak da görevine devam etmiştir. 2007-2008’de yönetici direktör ünvanıyla Deutsche Securities Menkul Değerler’de stratejist olarak görev almıştır. 2008-2012 arasında ise Arma Portföy’ün kurucusu, yönetici ortağı ve stratejisti olarak görev yapmıştır.
Murat Gülkan, ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu olup, New Orleans Tulane University’den MBA derecesine sahiptir. Gülkan, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar Lisanslarına sahiptir.

Uygar Aksoy

Portföy Yöneticisi

Uygar Aksoy, ÜNLÜ Portföy’e Ağustos 2012’de Portföy Yöneticisi olarak katılmıştır. 2004-2011 yılları arasında Deutsche Securities’de türev ürünler bölümünde çalışıp, 2010 - 2011 yıllarında Deutsche Bank’ın Türkiye hisse pozisyonlarını yönetmiştir. 2011 - 2012 yılları arasında Merril Lynch türev ürünler masası direktörlüğünü yapmıştır. Uygar Aksoy, ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu olup Koç Üniversitesi MBA derecesine sahiptir. Aksoy, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Türev Araçlar ve Gayrimenkul Değerleme Lisanslarına sahiptir

Serkan Gönençler

Ekonomist

Serkan Gönençler ÜNLÜ Portföy’e Temmuz 2012’de araştırma bölümünü yönetmek üzere katılmıştır. ÜNLÜ Portföy’e Temmuz 2012’de araştırma bölümünü yönetmek üzere katılmıştır. İş hayatına Nisan 2000’de Bender (Deutsche) Menkul Değerler’de araştırma bölümünde sayısal analist olarak başladıktan sonra Ağustos 2001’de ekonomist pozisyonuna geçmiş ve 2008 yılına kadar bu görevde çalışmaya devam etmiştir. Sonrasında Eczacıbaşı Menkul Değerler ve Arma Portföy Yönetimi’nde de ekonomist olarak çalışmıştır. 2001’den beri Türkiye ekonomisi üzerine araştırma raporları yayınlamaktadır ve bu süre içinde çeşitli yatırımcı anketlerinde (Extel, Institutional Investor) üst sıralarda yer almıştır.
Serkan Gönençler , Marmara Üniversitesi İktisat mezunu olup Westminster University Uluslararası Finans yüksek lisansı yapmıştır. Göneçler, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar Lisanslarına sahiptir.

Fırat Baran

Portföy Yöneticisi

Fırat Baran, 2006 yılından itibaren ÜNLÜ Menkul Değerler ve sonrasında ÜNLÜ Portföy bünyesinde Portföy Yöneticisi olarak çalışmaktadır. 1998 yılında Global Menkul Değerler‘de yatırım uzmanı olarak iş hayatına başladı. 2000 - 2001 yılları arasında Deniz Yatırım bünyesinde, 2003 - 2006 yılları arasında da İş Bankası Hazine departmanı altın masasında çalışma hayatına devam etmiştir.
Fırat Baran, Marmara Ünivesitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Baran, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar Lisanslarına sahiptir.

Büşra Aydoğdu

Risk Yönetimi

Büşra Aydoğdu, ÜNLÜ Portföy'e Ağustos 2014’te Analist olarak katılmıştır. şirketin, Risk Yönetimi Birimi faaliyetlerini yürütmektedir.
Büşra Aydoğdu, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. Aydoğdu, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Türev Araçlar ve Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisanslarına sahiptir.

İbrahim Umut Aydoğan

COO

Umut Aydoğan, ÜNLÜ Portföy'e Aralık 2014’te Operasyon Müdürü olarak katılmıştır. Kariyerine 2003 yılında Yapı Kredi'de başlamıştır. 2006 - 2013 yılları arasında Türkiye İş Bankası A.Ş. Sermaye Piyasaları Bölümü'nde çalışmış ve bu süre zarfında Türkiye'nin ilk borsa yatırım fonu başta olmak üzere 100'den fazla menkul kıymet yatırım fonu, anapara korumalı / garantili yatırım fonu, emeklilik yatırım fonu ve yabancı yatırım fonunun operasyonel işlemlerini yürütmüştür.  2013 - 2014 yıllarında kariyerine Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş.'de yatırım fonlarının iç kontrol ve risk yönetimi faaliyetlerinden sorumlu yönetici olarak devam etmiş olup, şirketin fon iç kontrol ve risk yönetimi sistemlerini kurmuştur.
Umut Aydoğan, Atatürk Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Aydoğan, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar Lisanslarına sahiptir.

Burçin Gülen

Müfettiş ve İç Kontrol

Burçin GÜLEN, ÜNLÜ Portföy'e Nisan 2015'te Müfettiş ve İç Kontrol görevlisi olarak  katılmıştır. Kariyerine 2011 yılında Tera Menkul Değerler A.Ş.'de Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. 2014 - 2015 yılları arasında Erste Securities İstanbul Menkul Değerler A.Ş.'de Müfettiş ve Uyum Görevlisi Vekili olarak devam etmiş olup bu süre içerisinde iç kontrol faaliyetlerini de yürütmüştür.
Burçin Gülen, İstanbul Üniversitesi İktisat mezunu olup Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar Lisanslarına sahiptir.

Portföy Uzmanımız

Size Özel Temsilcimiz tarafından aranmak için lütfen bilgilerinizi giriniz.