Hakkımızda

ÜNLÜ Portföy Yönetimi A.Ş.

ÜNLÜ Portföy Yönetimi, 1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan Türkiye'nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co’nun bir iştirakidir.

2006 yılında faaliyete geçen ÜNLÜ Portföy yönetmekte olduğu fonlarda güçlü büyüme performansı sergileyerek hem bireysel hem kurumsal yatırımcılara katma değerli çözümler sunmaktadır. Kurumsal ve bireysel yatırımcılara Türkiye piyasalarında işlem gören tahvil, pay senedi ve yapılandırılmış ürünlerin ağırlıkta olduğu nitelikli portföy yönetimi hizmeti sunan ÜNLÜ Portföy Yönetimi A.Ş. (ÜNLÜ Portföy), geniş ürün yelpazesi ve yatırım yönetimindeki uzmanlığı ile Türkiye’nin önde gelen portföy yönetim şirketlerinden biridir.

Her biri konusunda uzman, güven veren, deneyimli bir kadroya sahip olan ÜNLÜ Portföy; araştırma ve temel analize dayalı, düzenli komiteler yoluyla tespit edilen ve güncellenen, sürdürülebilir bir yapıyla yönettiği fonlarda piyasa koşulları ne olursa olsun yatırımcılara katma değerli çözümler sunmuştur.

Ünlü Portföy geniş fon yelpazesiyle, bireysel ve kurumsal yatırımcıların finans alanındaki tüm ihtiyaçlarını bir bütün olarak değerlendirmekte, ihtiyaca yönelik analizler ile yatırımcıya özel oluşturduğu çözümler sunmaktadır. Bağımsız yapısının vermis olduğu tarafsız, şeffaf çalışma şekliyle sunduğu Varlık Yönetimi hizmetleri ile sektörde fark yaratmaktadır.

Bu bağlamda 2019 yılında ÜNLÜ Portföy, stratejik hedefleri doğrultusunda özellikle bireysel ve kurumsal nitelikli yatırımcıları hedefleyen fon çalışmalarını, artan bir ivme ile sürdürmüştür ve yönettiği fonların toplam büyüklüğünü %164 oranında artırmıştır.

ÜNLÜ Portföy’ün tasarruflarını mevduat ve benzeri geleneksel araçlara yönlendirmeye alışık olan düşük ve orta risk profiline sahip yatırımcılar için kurduğu çoklu varlık stratejisine sahip değişken fonlar, yatırımcısına çeşitli varlık sınıflarına belirli risk kriterlerine göre yatırım yapma imkanı sunar. Bu sayede, mevduatın üzerinde bir getiri sağlamayı hedeflemektedirler.

Tüm fon ve portföylerimiz, risk-getiri dengeleri ve performans kriterleri gözetilerek yönetilmektedir.

Yatırımcılarımıza ait tüm varlıklar ise portföy saklama kuruluşu sıfatıyla faaliyet gösteren 'saklamacı kuruluş' nezdinde, yatırımcıya aidiyeti belirtilir şekilde ve ÜNLÜ Portföy ile ilişkilendirilmeden saklanmaktadır.

Portföy Uzmanımız

Size Özel Temsilcimiz tarafından aranmak için lütfen bilgilerinizi giriniz.