Hakkımızda

Yatırım FelsefemizÜNLÜ Portföy’ün yatırım prensibi, yurtiçi ve yurtdışı bilgi kaynaklarını kullanarak, derinlemesine bir analiz ile optimal varlık dağılımını sağlamaktır. Uzun deneyimlerimiz bize Türk mali piyasalarında makro politik görüşü (top down) doğru oluşturmanın önemini öğretmiştir. Tutarlı getiriler elde etmek için ne aldığımızdan çok zamanlamamın önemine inanıyoruz.

 

Bütün fonlarımızın, açık bir şekilde tanımlanmış bir yatırım stratejisine bağlı kalması gerektiğine inanıyoruz. Bu bağlamda örneğin düşük risk profilindeki yatırımcıların tercih ettiği sabit getirili fonlarımıza, yüksek volatiliteden kaçınmak amacıyla hisse senedi alımı yapmıyoruz. Benzer bir şekilde, USD getiri elde etmek isteyen yatırımcılarımızın tercih ettiği dış borçlanma araçları fonumuza, kur riski almamak için TL tahvil dahil etmiyoruz. Yatırımcılarımızın kendi hedefleri ve risk tercihlerine göre optimal yatırım portföyünü oluşturabileceğini düşünüyoruz.

 

Yatırım kararları kapsamında şirket yöneticileri ile gerçekleştirilen birebir görüşmelerin yatırım sürecinin önemli bir parçası olduğuna inanıyoruz. Özellikle tahvil yatırımlarımızda, yönetimi ile görüşme gerçekleştiremediğimiz şirketlere yatırım yapmıyoruz.

 

Başarılı bir fon yönetiminin sadece yönetilen portföylerin performansına bağlı olmadığına, operasyon, risk yönetimi, pazarlama, müşteri ilişkileri ve yönetim gibi tüm fonksiyonlarının beraber uyum içinde yürütüldüğü bütünsel bir deneyime dayandığını düşünüyoruz. Bu bağlamda, takım ruhu içinde çalışan, kalifiye bir ekibin varlığına önem veriyoruz.

 

Portföy Uzmanımız

Size Özel Temsilcimiz tarafından aranmak için lütfen bilgilerinizi giriniz.