Serbest Döviz Fonları

ÜNLÜ Portföy Dördüncü Serbest (Döviz) Fon
Performans Grafiği

Hedef Yatırımcı Profili:

SPK’nın belirlediği kriterlere uyan nitelikli yatırımcılar

Temel Yatırım Stratejileri:

Fon’un ana yatırım stratejisi, döviz cinsi Türk ve yabancı kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırım yaparak Amerikan Doları (USD) bazında mutlak getiri yaratmaktır. Fon, kısa, orta ve uzun vadeli Türk ve yabancı, kamu ve özel sektör borçlanma araçlarında değişik vadeler arasında çeşitlendirilmiş bir portföy taşımayı hedeflemektedir. Fon ana stratejiyi desteklemek üzere döviz türev enstrümanlarında korunma ve/veya yatırım amaçlı pozisyonlar alabilir ve arbitraj olanaklarını değerlendirebilir.

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak Hazine Müsteşarlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları ile yerli ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilen para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılır. Fon toplam değerinin azami %20’si yabancı ihraççıların para ve sermaye piyasası araçlarına ve/veya Türk Lirası cinsi para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılacaktır.

Eşik Değer:

BIST-KYD 1 Aylık Gösterge USD Mevduat Endeksi + %1,00

Yönetim Ücreti:

Yıllık 1%

Fona Katılım ve Fondan Çıkış Aralığı:

Günlük

Alım ve Satım Talimatı:

Fona giriş talepleri hergün saat 13:30'a kadar verilebilmektedir. Fon payları takip eden ilk iş günü yatırımcı hesabına geçer. (T+1)

Fondan çıkış talepleri hergün saat 13:30'a kadar verilebilmektedir. Verilen çıkış talimatları iki işlem gününde gerçekleşir. (T+2)

Çıkış Kısıt Süresi:

yok

Saklamacı Kuruluş:

T. İş Bankası A.Ş.

Düzenleyici Kuruluş:

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 

Vergilendirme:

Yatırım fon kazançları stopaja tabidir. Stopaj bireyler için %10, kurumlar için ise %0’dır.

Önemli Not: Vergi konusunda bir Vergi Danışmanı’nın görüşünün alınmasını tavsiye ederiz

Portföy Uzmanımız

Size Özel Temsilcimiz tarafından aranmak için lütfen bilgilerinizi giriniz.