Kıymetli Maden Fonları

ÜNLÜ Portföy Altın Fonu

Performans Grafiği

Hedef Yatırımcı Profili:

Fon dünya altın piyasasındaki fiyat gelişmelerini katılımcılara yüksek oranda yansıtmayı hedeflemektedir. R7 risk seviyesindeki yatırımcı profiline uygundur.

Temel Yatırım Stratejileri:

Fon’un yatırım stratejisi uyarınca, fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak borsada işlem gören altın ve altına dayalı para ve sermaye piyasası araçlarına, altına dayalı mevduat ve katılma hesapları ile altına dayalı endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır.Fon getirisinin altın fiyatlarındaki gelişmelere paralel olarak hareket etmesi amaçlanmaktadır.

Eşik Değer:

%95 BIST-KYD Altın Fiyat Ağırlıklı Ortalama Endeksi + %5 BIST-KYD Repo (Brüt) Endeksi

Yönetim Ücreti:

Yıllık %1,8 (fona günlük olarak yansıtılır). Bunun dışında herhangi bir ücret veya masraf (giriş, çıkış komisyonu vs.) söz konusu değildir.

Fona Katılım ve Fondan Çıkış Aralığı:

Günlük

Alım ve Satım Talimatı:

Fona giriş: 13:30'dan önce girilen emirler aynı günün (T) kapanış fiyatı üzerinden bir sonraki iş günü (T+1) gerçekleşir. 13:30'dan sonra girilen emirler ise bir sonraki iş günü (T+1) kapanış fiyatı üzerinden iki iş günü sonra (T+2) gerçekleşir.

Fondan çıkış: 13:30'dan önce girilen emirler aynı günün (T) kapanış fiyatı üzerinden(T+1) iş gününde gerçekleşir. 13:30'dan sonra girilen emirler ise bir sonraki iş günü (T+1) kapanış fiyatı üzerinden iki iş günü sonra (T+2) gerçekleşir.

Çıkış Kısıt Süresi:

Yok

Saklamacı Kuruluş:

T. İş Bankası A.Ş.

Düzenleyici Kuruluş:

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)

Vergilendirme:

Kurumlar tarafından altın fonundan elde edilen gelirlerde stopaj oranı % 0 olup, bu gelirler kurumlar vergisine tabidir.

Gerçek kişiler tarafından altın fonundan elde edilen gelirlerde ise stopaj oranı % 10 olup, bu oran 23.12.2020-31.12.2023 (31.12.2023 dahil) arasında iktisap edilen altın yatırım fonlarından elde edilen gelirlerde %0 olarak belirlenmiştir.

Portföy Uzmanımız

Size Özel Temsilcimiz tarafından aranmak için lütfen bilgilerinizi giriniz.